O nás

 

Vážení občané,

vítáme Vás na stránkách Domova pro seniory Osoblaha. Náš domov se nachází v obci Osoblaha v tzv.osoblažském výběžku, nejsevernější části Moravskoslezského kraje. Katastr obce sousedí s Polskem a spadá pod správní obvod Krnov (město s rozšířenou působností). Osoblaha s bohatou téměř 800 – letou historií, s velkým množstvím zeleně a krásnou okolní přírodou má v současné době přibližně 1100 obyvatel.

Domov, nacházející se  asi 100 m od náměstí s četnými obchody, zdravotním střediskem, obecním úřadem a jinými úřady, byl v roce 1996 kompletně rekonstruován a modernizován.V současné době je kapacita – 70 lůžek.  Svým klientům domov poskytuje komplexní celoroční péči, včetně možnosti uplatnění se v kulturní a zájmové činnosti.

proverena_spolecnost

Domov pro seniory v současné době poskytuje sociální službu pobytovou:

  • Domov pro seniory
  • Domov pro osoby se zdravotním postižením

Služba Domov pro seniory  je určená   dle   § 49 zákona č 108/2006 Sb., o sociálních službách ,  osobám starších 65 let, které potřebují 24 hodinovou péči.

Služba Domov pro osoby se zdravotním postižením je určená dlě § 48 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálnách službách osobám starších 27 let, kteřé potřebují 24 hodinovou péči.

Kromě základní činnosti provozujeme doplňkovou činnost na základě živnostenského oprávnění a to:

  • Hostinskou činnost
  • Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 a 3 živnostenského zákona ( praní, žehlení, oprava a údržba oděvu, bytového textilu a osobního zboží.

Náš tým pracovníků se snaží svým profesionálním a především lidským  přístupem  zpříjemnit našim uživatelům služby jejich   pobyt  tak, aby čas trávili plnohodnotně a důstojně  a citili se  jako   ve svém přirozeném prostředí.

Pokud Vás náše služby zaujaly a  máte nějaké dotazy, určitě nás kontaktujte. Naši pracovníci Vám rádi Vaše dotazy zodpoví.

                                              Bc.Pavla Bartoníková – ředitelka domova